czwartek, 27 czerwca 2013

Kobiety i mężczyźni.. cz1

co odróżnia jednych od drugich...??? Budowa ciała i nic więcej. Tak , tak. Jakiś czas temu pisałam o różnicach o tym jakie "walki" ze sobą toczymy, o różnicach w psychice itp. Dziś to widzę zupełnie inaczej. Jestem wręcz przekonana o tym, że to wszystko to stereotyp wtłoczony nam przez społeczeństwo. U zarania dziejów taki podział miał prawo do istnienia i zdrowego funkcjonowania. Weźmy pod uwagę jeden fakt: to co było dobre wczoraj dziś może zaszkodzić.

Naprawdę musimy żyć oczekując od innych, że spełniając nasze oczekiwania uszczęśliwią nas? Dopasują się do obrazu jaki w sobie nosimy i same staną się nieszczęśliwe? Nie musimy tak żyć!!! To iluzja, która niszczy PRAWDZIWE ŻYCIE.

Żeby iluzja przestała istnieć obudź się CZŁOWIEKU ze snu, który nazywasz ŻYCIEM i zdaj sobie sprawę z paru rzeczy. Po pierwsze wszyscy bez wyjątku jesteśmy istotami duchowymi i nie różnimy się od siebie niczym. Przyszliśmy na świat by żyć pełnią. Co to oznacza? Każdy z nas ma prawo do radości, spokoju,zdrowia i pieniędzy na to by spełniać swoje marzenia nie martwiąc się o to co będzie jutro za rok...
Kiedy żyjesz w przeszłości lub przyszłości, nie możesz się cieszyć tym co jest TU I TERAZ i w taki sposób pozbawiasz się owej przyszłości. Sposób by to zmienić - ciesz się z tego  co masz teraz nawet jeśli uważasz że masz niewiele. Jeśli masz w domu małe dziecko to nie bądź jego nauczycielem tylko ucz się od niego. Jeśli nie masz to odwiedzaj miejsca, w których bawią się maluchy i obserwuj bo dla nich wszystko jest proste : zabawa i radość. Tak właśnie żyją i nie myślą o tym co będzie jutro i nie pamiętają tego co było wczoraj. One żyją TU I TERAZ. Po drugie... cdn.

1 komentarz:

  1. super blog mi się podoba trochę mało ale liczę ze będzie więcej pozdrawiam pa

    OdpowiedzUsuń