sobota, 26 stycznia 2013

Zmiana kierunku i odnalezienie SIEBIE...

Dawno mnie nie było bo zajęłam się czymś co pochłania sporo mojego czasu. Jednocześnie sprawia, że wiem KIM JESTEM, daje SPOKÓJ i RADOŚĆ. Krótko mówiąc zmieniłam kierunek swojej DROGI i jestem z tego zadowolona. Co spowodowało "zmianę kierunku" ? Wszak nie stało się to z dnia na dzień...

Przez kilka lat w moim życiu, cyklicznie z regularnością szwajcarskiego zegarka,  powtarzały się bardzo nieprzyjemne zdarzenia. Te zdarzenia skłoniły mnie do przemyśleń pt.: " co jest nie tak i dlaczego jest właśnie tak ". W końcu doszłam do wniosku, że idę cudzą drogą a nie własną. Postanowiłam to zmienić. Jak wiadomo wszystkim (przynajmniej powinno być) by zmiany mogły nastąpić potrzebne jest DZIAŁANIE. No to zaczęłam działać ale zapomniałam o tym, że do działania jest przydatny plan. Pierwszy sukces dodał mi skrzydeł i pewności siebie. Niestety chaotyczne działanie sprawiło, że przez jakiś czas były tylko porażki. Każda porażka niosła ze sobą coraz większe zniechęcenie. Wreszcie olśnienie : miałam dobry pomysł ale powody, które mną kierowały były niewłaściwe. Kolejne przewartościowanie i kolejne olśnienie. Muszę to robić dla SIEBIE a nie po to by pokazać komuś swoją " wyższość ". Wróciła RADOŚĆ i następnego dnia już dokładnie wiedziałam jak to wszystko ma wyglądać. Wyznaczyłam sobie cel z datą realizacji : lato 2013.
Mocno wierzę w to, że mi się uda. Porażki nie prowadzą już do zniechęcenia lecz kończą się pytaniem :
 " Jak to wszystko ulepszyć? ". Odbieram odpowiedź, która przychodzi z różnych źródeł i dalej do przodu. Po prosu DZIAŁAM!!!!!  W jaki sposób działam? Możesz zobaczyć tutaj.

 

6 komentarzy:

 1. Jestem tego pewny,że akurat na mnie czekaly te Twoje tu Joasiu słowa ,lub ja ich lub podobnych czekalem od dawien dawna,gdyż sam przeżywałem od wielu lat,w bardzo podobny sposób swoje tzw " przedziwnie niepojęte zdarzenia" ,co jak wiać przeżyłem zwycięsko ,gdyż klepię tu i teraz po klawiszach:)Chętnie skorzystam z Twoich Joanno doświadczeń,jak praktycznie wyjść z tego "zaklętego koła zdarzeń niechcianych " i przeflancuję Twoje porady na swój osobisty Bogdanowo/Ludwikowy ogródek ..Dziekuję serdecznie za Twój we mnie rezonans tymi informacjami ..Dzięki Joasiu .Jestem od dziś częstym czytelnikiem Twojego bloogu (choc nie przepadam za tymi anglizmami ,ale pal to licho :)..Bądx zdrowa i zawsze radosna,jak wiosna :)) Hej ..Namaste ((*))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko ZAWSZE DZIEJE SIĘ TAM GDZIE TRZEBA I W TAKI SPOSÓB JAK TRZEBA.

   Usuń
  2. ..hmm, myśle ,ze może nie aż tak totalnie wszystko i tez nie zawsze tak ,jak trzeba, tam gdzie trzeba gdyż bylibyśmy już dawno poza ewolucją ,jako ludzkość :)jednak wiele zdarzeń jest sobie wspólnych ,jesli są ku temu odpowiednie okoliczności . faktycznie borykam się od ..dłuższego już zasu z niemoca ,nieumiejętnością wytyczenia swojego osobistego celu ,swojej osobistej ,wlasciwej akurat mi wizji ..Przyznam,ze jest tojuż bardzo męczące..i może dlatego też poddalem się energioi Twegozproszenia ,tak serdecznie ,z miłością wyrażonego w podtytule Twojej strony i czuję ,ze rezonują we mnie Twoje w tej mierze osobiste doświadczenia tak ,jak zapewne i wielu innych poszukujących wyjście z tego zakletego kregu niemocy ..Dzięki więc za nie Tobie Joasiu serdeczne :))

   Usuń
 2. Naucz się pisać i porządnie opracuj tekst, zredaguj tekst, bo to sieczka jak kiepski brudnopis i źle się czyta! Takie wypociny najlepiej trzymać w brudnopisie, a publikować dopiero tekst porządnie dopracowany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się,że wyrażasz swoje zdanie. Szkoda tylko, że odwagi brak by się przedstawić.

   Usuń
  2. ..((: ..oj ,ale to chiba jakby do mię jest,czy tez był ten Anonimowy kommentarz :) Widać ,że zaglądają tu profesjonalni redaktorzy,literacilub poloniści ,z podgrupy gramatyków :) niewykluczone ,ze okażą się w niedalekiej przyszłości nawet jako te "wieszcze" narodu .. :))Oj,życie na tej planecie jest doprawdy tak wesołe,ze czasem już brakuje słów na tej radości opisy :))Bądźmy wszyscy zdrowi i weseli :))

   Usuń