środa, 11 stycznia 2012

STRACH

Strach to najsilniejszy i najbardziej niszczycielski żywioł wśród emocji. Nie da się go porównać z żadną inną negatywną emocją, ponieważ to strach wywołuje wszystkie inne życiowe huragany.

Jest prawo jedyne takie, które nie pomija nikogo. Tutaj nie ma najmniejszego znaczenia czy jesteś prezesem ogromnej firmy, czy sprzątasz ulice. PRAWO PRZYCIĄGANIA z taką samą siłą działa na każdego.
Co to oznacz w praktyce? To, że jeśli Twoje życie wypełnia strach to nigdy nie poznasz swojej DROGI ŻYCIA. Zawsze będziesz nieszczęśliwy, ponieważ będziesz czuł, że czegoś Ci brakuje, że chciałbyś żyć inaczej. Do czego to prowadzi? Do niskiej samooceny. W ślad za tym podąża, zwykle przekierowana, złość potem nienawiść. Zazdrościsz każdemu kto wg Ciebie ma lepiej. Nawet nie próbujesz zastanowić się nad tym co zrobić by tobie było lepiej. Zamiast tego poniżasz innych (zwykle są to Twoje dzieci i partner) bo to Ci daje    złudne poczucie wartości. "Władza" nad innymi pozwala Ci myśleć, że jesteś kimś fajnym. Tylko taka władza to zastraszanie a nie dyscyplina. Zastanów się przez chwilę czy nie jest tak,że gdy próbujesz rozwiązać jakiś problem pojawia się następny jeszcze większy? To Twój strach stwarza i te małe i te duże problemy i prawie żadnego z nich nie da się rozwiązać. Co się wtedy dzieje? Oddajesz swoje życie w ręce innych. Czasem bywa tak, że wręcz żądasz od innych by podejmowali za Ciebie decyzje mówiąc Ci co masz robić. W tym miejscu powraca "rozbita szklanka" (wpis "Przypadek") Przecież w życiu chodzi o to by być szczęśliwym, by odnaleźć SIEBIE-SWOJĄ DROGĘ ŻYCIA a nie przekazywać innym swój strach. Kiedy powstał Twój strach? Prawdopodobnie we wczesnym dzieciństwie. Ale o tym kiedy indziej. Co zatem możesz zrobić by otworzyć sobie drogę do poznania siebie? Musisz wyeliminować strach. Powtarzam wyeliminować nie walczyć z nim. Jeśli zaczniesz walczyć ze strachem, który teraz jest częścią ciebie to zapewniam, że wcale lepiej się nie poczujesz. Zwalczanie samego siebie to prosta droga do różnego rodzaju chorób także tych, które leczy psychiatra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz