piątek, 8 czerwca 2012

O czym mówią emocje...

Niejednokrotnie słyszałam tekst typu : MYŚL POZYTYWNIE A WSZYSTKO SIĘ ZMIENI. Ale uważaj, choć to nie jest całkiem bzdura, to żeby mogło stać się prawdą najpierw trzeba usunąć-wyczyścić cały śmietnik jaki nosisz w sobie.
Osobiście przekonałam się o tym. Jeśli ktoś kiedyś zaprogramował w tobie przekonanie, że jesteś leniem, to nawet jeśli będziesz powtarzał sobie : "jestem pracowity" to nie staniesz się pracowity tylko popadniesz w jeszcze większy konflikt z samym sobą, ponieważ to również zakoduje się w twojej podświadomości i powstanie w tobie wielka sprzeczność, która jeszcze bardziej będzie utrudniać ci życie.

Mówiąc "śmietnik" mam namyśli cały bagaż trudnych i nieprzyjemnych doświadczeń tworzących całą gamę rozmaitych przekonań rujnujących wszelkie dążenia ku lepszemu. Takie doświadczenia oraz popełnianie błędów są nam niezbędne byśmy mogli się rozwijać, doskonalić na naszej drodze ku ŚWIATŁU by w końcu stać się ŚWIATŁEM. Jeśli potrafisz na bieżąco wyciągać wnioski z konkretnych zdarzeń to gratuluje, odrobisz każdą lekcje swojego życia a każda "przeszkoda" będzie motywacją do działania lub zmiany kierunku. Jeśli jednak tego nie potrafisz nieprzyjemne doświadczenia będą się powtarzać regularnie dopóki nie wyciągniesz konkretnych wniosków, dopóki nie rozwiążesz problemu. Zmienną tutaj mogą być jedynie ludzie i miejsca. W tym miejscu z pomocą przychodzą nam negatywne emocje. Tak, tak NEGATYWNE. Złość, smutek, żal itd. Kiedy pojawiają się negatywne emocje nie odrzucaj ich, ponieważ to one wskazują drogę do miejsca, w którym jest źródło twojego obecnego problemu. Co zrobić??? Przyglądać się każdej takiej emocji bo nie pojawia się w konkretnej sytuacji bez przyczyny. Nawet jeśli odczuwasz jakiś dyskomfort lub niewielkie napięcie podczas wykonywania jakiś czynności lub odczuwasz niechęć do codziennych domowych obowiązków prawdopodobnie ktoś ci wmówił, że...Obserwuj więc swoje emocje i zadawaj pytania (patrz: "Pytania i odpowiedzi" ) a wkrótce znikną wszelkie blokady na drodze ku wolności.

1 komentarz:

 1. Witam.
  całkowicie się z tym zgadzam. wszystko co sie dookoła nas dzieje czasami radosne chwile czy też smutne to jest to dla nas informacja.
  kiedy jest to smutne to jest to temat do przerobienia, kiedy jest wesołe miłe to jest to owoc naszej pracy - nagroda - radość.
  ja staram się na bieżąco rozwiązywać takie sprawy wtedy nie nawarstwiają się i jestem na bieżąco :) życzę sukcesu wszystkim wytrwałym.

  Grace :)

  OdpowiedzUsuń